Usunięcie opinii z Google Maps – czy to możliwe?

Google Maps to jedna z najpopularniejszych aplikacji mapowych na świecie, która umożliwia użytkownikom wyszukiwanie miejsc, tras, a także ocenianie i komentowanie miejsc, w których byli. Czasami jednak opinie na temat danego miejsca mogą być nieodpowiednie lub nieprawdziwe, co może mieć negatywny wpływ na wizerunek tego miejsca. Czy jest więc możliwe usunięcie takich opinii z Google Maps?

Odpowiedź brzmi: tak, ale pod pewnymi warunkami. Google umożliwia usunięcie opinii, które są nieodpowiednie lub niezgodne z polityką firmy. Polityka ta określa, że opinie nie mogą zawierać wulgaryzmów, obraźliwych lub nieodpowiednich treści, spamu lub treści reklamowych. Jeśli opinia spełnia któryś z tych warunków, można ją zgłosić do Google za pomocą formularza online dostępnego na stronie internetowej firmy.

Jeśli jednak opinia jest prawdziwa, ale negatywna i nie narusza polityki Google, nie można jej usunąć. Google uważa, że umożliwienie usuwania takich opinii byłoby nieuczciwe wobec osób, które je napisały, a także wobec innych użytkowników, którzy mogą być zainteresowani ich treścią. Dlatego też, jeśli chce się usunąć negatywną opinię z Google Maps, najlepszym rozwiązaniem jest odpowiedź na nią i próba rozwiązania problemu, który został w niej opisany. W ten sposób można poprawić swój wizerunek i zapobiec pojawieniu się kolejnych negatywnych opinii.

Podsumowując, usunięcie opinii z Google Maps jest możliwe, ale tylko w przypadku, gdy opinia narusza politykę firmy.


Opublikowano

w

przez