Kiedy powstało Google? Początki giganta z Mountain View

Google to jedna z największych i najbardziej znanych firm technologicznych na świecie. Działa w wielu różnych sektorach, takich jak reklama, przetwarzanie danych, produkcja urządzeń elektronicznych i wiele innych. Firma została założona w 1998 roku przez Larry’ego Page’a i Sergy’ego Brina, dwóch studentów Stanford University.

Początki Google sięgają jeszcze do roku 1995, kiedy to Page i Brin rozpoczęli pracę nad projektem o nazwie „Backrub”. Projekt ten miał za zadanie zbudować algorytm, który pozwoliłby na lepsze indeksowanie stron internetowych i zapewnienie użytkownikom szybszego dostępu do wyszukiwanych informacji.

W 1996 roku Page i Brin rozpoczęli pracę nad nowym projektem, który miał być ulepszoną wersją Backrub. Projekt ten otrzymał nazwę Google, od słowa „googol” – terminu matematycznego oznaczającego liczbę równą jedynce z liczbą zer równą 100. Nazwa ta miała symbolizować ogromną liczbę informacji, jakie miało indeksować wyszukiwarka.

W ciągu kilku następnych lat Google zaczął rosnąć w siłę i stać się coraz bardziej popularne. W 2000 roku firma została przeniesiona do nowej siedziby w Mountain View w Kalifornii, gdzie obecnie znajduje się jej główna siedziba. Od tego czasu Google stało się jedną z najważniejszych firm technologicznych na świecie, a jego wyszukiwarka stała się nieodłącznym narzędziem pracy i nauki dla milionów ludzi na całym świecie.

Dziś Google zatrudnia ponad 100 tysięcy pracowników w ponad 70 krajach i działa w wielu różnych sektorach, od reklamy po produkcję urządzeń elektronicznych.


Opublikowano

w

przez

Tagi: